Mozilla Україна - українська команда локалізації|Mozilla Team Ukraine » Архів блога » Можливості Firefox, про які ви могли не знати
Про нас Документація FAQ Форум Посилання

Можливості Firefox, про які ви могли не знати

Крім добре розрекламованих можливостей Вогнелиса, наш улюблений браузер володіє ще й рядом таких чарівних, які перебувають, так би мовити, не на поверхні, однак могли б допомогти значно покращити роботу в мережі. Отже, можливо, ви не знали, але з Firefox 3 ви можете:

- Клонувати вкладки. Натисніть Ctrl під час перетягування вкладки, щоб створити її клон (дублікат), включно з історією. Не працює на Mac’ах.

  - Перетягувати вкладки з одного вікна до іншого. При перетягуванні єдиної вкладки з вікна воно автоматично закриється.

   - Змінювати розмір пошукової панелі. Просто перетягніть (натиснувши лівої кнопкою миші) розділювач (невидимий у Windows та Linux) між пошуковою та адресною панелями.

    - Використовувати пошукові скорочення. Виберіть “Впорядкувати” у меню пошукових засобів на пошуковій панелі; у меню, що з’явиться, натисніть “Скорочення” для вибраного пошукового засобу, і введіть скорочення, тобто певне ключове слово, для цього засобу. Тепер можна шукати в інтернеті, просто набравши у адресній панелі це слово-скорочення, а слідом за ним пошукову фразу.

     - Користуватись неперервним виділенням. Виділяйте текст мишкою, як ви зазвичай робите. Потім натисніть і утримуйте Ctrl (Cmd на Mac), щоб додавати до цього виділення ще частини елементів сторінки. Таким чином матимете неперервне виділення, яке зможете використати на свій смак.

      - Використовувати інтегровані додатки. Шукайте додатки та встановлюйте їх безпосередньо з менеджера додатків з вкладки “Додати ще”.

       - Вимикати модулі. Аварійно вимикається Firefox? Можливо, причина у якомусь недобросовісно написаному модулі. Щоб переконатися у цьому, вимкніть модуль, який підозрюєте, через менеджер додатків (вкладка “Модулі”).

        - Перевіряти аварії. Введіть about:crashes у адресній панелі, щоб побачити список аварій, які були надіслані Breakpad’ом -  вбудованим сповіщувачем аварій Firefox. Натисніть на повідомленні про аварію, щоб побачити її деталі, надані Socorro - сервером аварій Mozilla.

         За матеріалами mozillalinks (переклав Ярослав Крицун)

         Дивіться також на firefox.org.ua

         

         Залишити коментар

         Ви повинні авторизуватись для того, аби написати коментар.